Kosiska

Wszystkie kosiarki traktorowe WALKER to maszyny o bardzo przemyślanej konstrukcji wyposażone w praktyczne kosiska przednie, których szeroki wybór jest precyzyjnie dostosowany do sposobu pielęgnacji trawy, kondycji a nawet gatunku trawy, do panujących warunków i do modeli kosiarek. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość łatwego łączenia posiadanej kosiarki wymiennie z kilkoma agregatami tnącymi o adekwatnej szerokości roboczej. Agregaty tnące są zaprojektowane precyzyjnie do sposobów pielęgnacji trawy oraz różnorodnych warunków koszenia, by zapewnić piękny efekt koszenia za jednym przejazdem.

Kosiska z rotacją standardową lub rewersyjną

Agregaty tnące ze standardową rotacją ostrza obracają się w kierunku do środka kosiska, a ich zadaniem jest koszenie i przesuwanie pokosu bezpośrednio do tylnego kanału wyrzutowego. Tego typu agregaty tnące są idealnym rozwiązaniem do koszenia gęstej trawy, która w konsekwencji daje grubszy i cięższy pokos, oraz w przypadku konieczności zbierania z trawnika liści lub innych odpadów. W rewersyjnych agregatach tnących noże obracają się w kierunku od środka ku krawędziom kosiska i przesuwają pokos wokół krawędzi przed skierowaniem ściętej masy do kanału zasysającego. Kosiska z rewersyjną rotacją są rekomendowane użytkownikom, którzy oczekują wyjątkowej jakości cięcia oraz do koszenia suchej trawy i trawników niepokrytych liśćmi.


Kosiska z tylnym wyrzutem

Kosiska typu Rear Discharge są zaprojektowane specjalnie do modelu H - kosiarek wyróżniających się dużą wydajnością i prędkością koszenia. Agregaty tnące z tylnym wyrzutem wielokrotnie mielą pokos, a następnie wyrzucają go pozostawiając na skoszonej trawie równomierną rozłożoną warstwę pokosu.


Kosisko typu Multi-Deck DU48-3

Walker Multi-Deck – jedno kosisko zamiast dwóch. Jest to praktyczne rozwiązanie spełniające dwie funkcje - zbieranie pokosu do kosza lub wyrzucanie go z boku kosiarki. Dwufunkcyjne kosisko jest zaprojektowane z myślą o wygodzie i rachunku ekonomicznym tych użytkowników, którzy zazwyczaj stosują właśnie te sposoby pielęgnacji trawy. Cichy, napędzany paskiem agregat tnący zapewnia piękny efekt koszenia, a dzięki wykorzystaniu giętkiego i skrętnego zaczepu kosisko podąża za konturem podłoża, zapewniając równomierne cięcie. Kosisko WALKER Multi – Deck, jak wszystkie pozostałe kosiska, jest łatwe w bieżącej konserwacji oraz serwisowaniu dzięki funkcji odchylania w górę umożliwiającej łatwy dostęp do noży.


Przekładnia a napęd pasowy

Przekładnie w kosiskach WALKER są trwałe i lekkie dzięki zastosowaniu w nich aluminium i żeliwa. Przekładnie z technologią stożkową Zerol zapewniają cichą pracę i długą trwałość, zaś ostrza tną z zachowaniem najwyższej jakości cięcia. Umożliwiają jednocześnie kompaktową konstrukcję kosiska bo są mniejsze od kół pasowych co poprawia zwrotność całego zestawu. W kosiskach z napędem pasowym zastosowano solidne wrzeciono i pas klinowy, który może być wymieniony bez użycia narzędzi co wpływa na łatwą obsługę i eksploatację maszyny, a także zmniejsza koszty serwisowania. To rozwiązanie jest rekomendowane do koszenia w bardzo trudnych warunkach terenowych, ponieważ przy kontakcie noży z gruntem lub jakąś przeszkodą pasek umożliwia uślizg na kole pasowym co zabezpiecza układ ten przed uszkodzeniem.

 

Rodzaje kosisk Walker

Folder Walker

S5 Box