Aktualności

30 lat minęło. Zaczynaliśmy od zera trzy dekady temu z koncepcją wprowadzania na polski rynek nowoczesnych maszyn dla firm oraz urządzeń do ogrodu i dla domu. Kierując się jakością bez kompromisów, zbudowaliśmy ofertę, którą stale dopasowujemy do potrzeb i oczekiwań rynku. Zbudowaliśmy stabilny i kompetentny Zespół pracowników wsłuchany w potrzeby Klientów. Stworzyliśmy ekspercką Autoryzowaną Sieć Sprzedaży i Serwisu w całej Polsce.
Dziś jesteśmy zaufanym dostawcą szerokiej gamy maszyn i urządzeń najlepszych na świecie producentów, znanych z jakości, użytkowej innowacyjności i, przede wszystkim, z niezawodności, takich jak Honda, Kubota, Mikasa, Matsusaka, Daishin, Himoinsa, Orec, Europower, Walker. Dziś jesteśmy w Polsce liderem sprzedaży motopomp i drugim na rynku dostawcą przenośnych agregatów prądotwórczych.

Nasza historia - historia Aries Power Equipment - zaczęła się jesienią 1992 roku, gdy polski inwestor pan Jan Borowski założył Spółkę z o.o. z liczącym się na światowym rynku japońskim partnerem - firmą handlową Kanematsu Co. Pomimo niełatwych i często niestabilnych warunków okresu transformacji polskiej gospodarki z okresu PRL-u do wolnego rynku, firma udowodniała każdego roku, że polski rynek zasługuje na najlepsze na świecie maszyny i urządzenia, które mają wspierać rozwój rodzimego biznesu i będą służyć wygodzie użytkowników.

- Koncepcja rozwoju naszej firmy zawsze polegała na przestrzeganiu wysokich standardów w budowaniu oferty, jak najwyższa jakość maszyn i urządzeń, ich długoletnia niezawodność, innowacyjne rozwiązania wpływające na rentowność i komfort eksploatacji, łatwość obsługi i poszanowanie dla środowiska. Nie pomyliśmy się, ponieważ zdobyliśmy zaufanie klientów indywidualnych i profesjonalistów, instytucji publicznych i służb państwowych. Podobnymi zasadami kierujemy się w doborze partnerów biznesowych: producentów, głównie z Japonii, i polskich firm tworzących Autoryzowaną Sieć Sprzedaży i Serwisu. Jakość obsługi jest dla nas kluczowa w relacjach z klientami, dlatego tak bardzo dbamy o kwalifikacje naszych Dilerów, organizując każdego roku cykle szkoleń handlowych i technicznych. Strzeżemy również wysokich standardów usług sprzedażowych i posprzedażowych. Właśnie ta coraz liczniejsza grupa specjalistów, wraz z Zespołem Aries Power Equipment, opiekuje się naszymi klientami doradzając im przy zakupie maszyn i świadcząc opiekę posprzedażową. W ciągu 30 lat dostarczyliśmy na rynek ponad 400.000 silników, maszyn i urządzeń - powiedział Paweł Porucznik, Dyrektor Generalny Aries Power Equipment od 1992 roku.

Krokiem milowym w rozwoju naszej firmy był uzyskany w 1993 roku status Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce, dzięki czemu dostarczamy silniki do maszyn, agregaty prądotwórcze, motopompy, innowacyjne urządzenia do pielęgnacji ogrodów, jak inteligentny robot koszący Honda Miimo  - dwukrotny Złoty Medalista Targów Gardenia i zdobywca Grand Prix Gardenia 2022, wielozadaniowe kosiarki HRX Super Komfort oraz IZY, kosiarki akumulatorowe IZYON i ręczne urządzenia akumulatorowe, narzędzie wielofunkcyjne Honda Versatool do kompleksowej pielęgnacji zieleni, glebogryzarki, profesjonalne zestawy Multipro do pielęgnacji zieleni i utrzymania przestrzeni miejskich, odśnieżarki z napędem hydrostatycznym i hybrydowym oraz silniki zaburtowe i pontony składane HONDA MARINE.

Nie zatrzymaliśmy się na Hondzie i w 1997 roku zostaliśmy Generalnym Dystrybutorem wysokoprężnych silników Kubota w Polsce. Współpracujemy obecnie z kilkunastoma polskimi producentami, którzy stosują te silniki do maszyn do naprawy dróg, przewoźnych tartaków, wiertnic, podnośników nożycowych, ładowarek, pomp, agregatów czy kompresorów. W 2014 roku wykonaliśmy kolejny krok naprzód i staliśmy się też Generalnym Dystrybutorem maszyn budowlanych Mikasa - najlepszego japońskiego producenta posiadającego kompleksową ofertę maszyn budowlanych, dzięki czemu dostarczamy na rynek przede wszystkim ubijaki wibracyjne, zagęszczarki rewersyjne i jednokierunkowe, walce wibracyjne i przecinarki. W 2019 roku nawiązaliśmy współpracę z kolejną firmą z Japonii - producentem innowacyjnych karczownic i kosiarek Orec, uzyskując status Generalnego Dystrybutora Orec w Polsce . Tym samym poszerzyliśmy ofertę o profesjonalne maszyny przeznaczone do koszenia wysokich traw, krzewów i gęstych zarośli, które są stosowane w szeroko rozumianym rolnictwie, na plantacjach rzędowych, w sadownictwie, na farmach fotowoltaicznych oraz w branży komunalnej. W 2022 roku wprowadziliśmy na polski rynek kolejną nowość - ridery ZeroSkręt Walker z systemem wymiennych kosisk przednich. Jest to pierwszy producent kosiarek nie z Japonii, a z USA, który uwiódł nas jakością produkcji, innowacyjnymi rozwiązaniami i amerykańską filozofią pięknego koszenia. Jako Wyłączny Dystrybutor kosiarek Walker w Polsce mamy nadzieję, że ta oferta uwiedzie również polskich profesjonalistów i właścicieli prywatnych ogrodów. Trafność wyboru riderów Walker znajduje potwierdzenie w ogromnym zainteresowaniu tymi kosiarkami na wszystkich wydarzeniach targowych, na których były prezentowane.

Z myślą o potrzebach klientów poszerzyliśmy naszą ofertę także o inne rozwiązania, które wpisują się w nowe trendy w stylu życia, jak przenośne banki energii i przenośne lodówki kompresorowe ariesFrost. Lodówki ariesFrost  przebojowo zdobyły w tym roku liczne grono użytkowników w środowisku caravaningu i cieszą się zainteresowaniem wędkarzy oraz zawodowych kierowców. Kilka lat temu do oferty włączyliśmy również rębaki GTS  z silnikami Honda umożliwiające sprawne porządkowanie terenu ze stosów gałęzi, które na miejscu są przekształcane w łatwą i tańszą w transporcie zrębkę.

30 lat minęło. Nadal się rozwijamy nie bacząc na coraz silniejszą konkurencję, na utrudnienia związane z konsekwencjami pandemii COVID-19. Nasza firma nie osiągnęłaby takiego sukcesu na rynku, gdybyście Państwo nie obdarzyli nas zaufaniem. Dziękujemy Państwu za to zaufanie, a my będziemy nieustannie ulepszać naszą ofertę, dostosowywać ją do Państwa oczekiwań i stale uzupełniać o najnowsze osiągnięcia najlepszych producentów, adekwatnie do światowych trendów w stylu życia oraz w ochronie środowiska.


Zapraszamy Państwa na nasze strony internetowe, które prezentują pełną ofertę naszej Firmy:

 

Folder Walker

S5 Box